5 sierpnia 2022

Inicjatywa Biznesowa

Wejdź w świat biznesu

Czym są hydrauliczne młoty wyburzeniowe

Podczas remontów mających na celu zmienić ogólny wystrój wnętrza, często trzeba usunąć niektóre ściany. W przypadku adaptacji starego lokalu dla zupełnie innych celów, może się okazać, że rozmiar prac wykracza po za ludzkie siły. Wtedy do pracy muszą wkroczyć cięższe sprzętu uzbrojone w odpowiednie narzędzia. Koparka z zamocowanym młotem wyburzeniowym poradzi sobie bez problemu.

Do zadań specjalnych

Młot hydrauliczny jest urządzeniem, które stosowane jest najczęściej w celach wyburzeniowych i usuwaniu powierzchni drogowych. Wykorzystywane są wersje, które obsługiwane są przez ludzi, jednak największą moc można uzyskać mocując je do ciężkiego sprzętu. Hydrauliczne młoty napędzane są olejem dostarczanym z instalacji hydraulicznej, którego przepływ wprowadza w ruch bijak. Umieszczony w instalacji młota gaz sprawia, że bijak wraca na swoją poprzednią pozycję. W tracie działania proces ten jest powtarzany z dużą prędkością, a to w efekcie nadaje dużą siłę i frekwencję kolejnych uderzeń.

Idealni kompani

Młot hydrauliczny sam w sobie posiada olbrzymią moc. Jeśli jednak potrzebna jest jeszcze większa siła przebicia, wtedy wystarczy odpowiedni egzemplarz narzędzia zainstalować na wysięgniku koparki. Daje to nie tylko większy docisk wynikający z wagi pojazdu, ale także możliwość wyburzania elementów ułożonych na podniesieniach. Z racji wagi młotów hydraulicznych, człowiek nie byłby w stanie ich podnieść. Ciężkie maszyny zrobią to bez problemu, dzięki czemu można znaleźć dużo więcej zastosowań dla tego narzędzia.

W ciągłym ruchu

Hydrauliczne młoty wyburzeniowe po założeniu na ciężki pojazd z wysięgnikiem stają się dużo bardziej mobilne. Pozwala to zarówno na wygodne usuwanie ścian, oraz elementów rozłożonych podłużnie. Kiedy zasięg wysięgnika stanie się niewystarczający pojazd bez trudu przeniesie się do kolejnego punktu. Taka funkcjonalność sprawia, że prace przebiegają zdecydowanie szybciej. Prędkość prac wyburzeniowych może mieć kluczowe znaczenie, zwłaszcza, jeśli kolejne etapy przemiany terenu są ściśle określone przez harmonogram prac.

Wyjątkowe okoliczności wymagają wyjątkowych narzędzi. Zamiast próbować wymyślać rozwiązania, które są umiarkowanie bezpieczne, a i prędkość tych sposobów jest bardzo ograniczona, lepiej zastosować ciężki sprzęt. Niemal każde narzędzie można dzisiaj wynająć. W przypadku częstych prac wyburzeniowych zakup urządzeń wyburzeniowych jest tylko kwestią czasu. Nie można zapominać, że im dłużej trwają prace, tym ostatecznie więcej kosztują.