5 sierpnia 2022

Inicjatywa Biznesowa

Wejdź w świat biznesu

Drukarka etykiet – jak wybrać najlepszy model dla siebie?

Dynamiczny rozwój technologii przyczynił się do tego, że każda firma zaopatruje się w coraz lepszy sprzęt. Nie ma w tym nic dziwnego, każdy chce usprawnić i ułatwić swoją pracę. Dzisiaj najważniejszym systemem, bez którego nie działała by żadna firma towarowa czy ładunkowa jest system zautomatyzowanej identyfikacji. Etykiety, które są naklejane na produkty umożliwiają identyfikację elektroniczną. Są one skanowane i dzięki odpowiednim zapisom graficznym czy pisanym są podporządkowywane do dalszych czynności – na przykład wystawieniu na sklep czy podaniu towaru kierowcy. Jeśli chcemy mieć możliwość wykonywania takich działań to należy kupić właśnie drukarkę etykiet.

Drukarki etykiet – co to właściwie jest?

Jest to urządzenie, które doskonale sprawdzi się w firmach transportowych, sklepach, magazynach i biurach. Umożliwiają one wydruk materiałów na produktach samoprzylepnych, które później można umieścić na produkcie sklepowym. Zostają wprowadzone do sklepów i usług, a by móc szybciej rozporządzać asortymentem. Drukarki etykiet mogą drukować na przykład kody kreskowe czy informację o przecenie danego produktu – jest to przydatne podczas sporządzania list przewozowych, a także podczas inwentaryzacji. Te drukarki mogą drukować nie tylko na nalepkach. Są w stanie wydrukować grafikę czy napis na folii, papierze, a także innych tworzywach sztucznych. Warto dodać, że są to już specjalistyczne produkty, które zajmują mniej miejsca od standardowych drukarek. Często są to poręczne urządzenia, które można chwycić w jedną dłoń i spacerować z nim po sklepie czy magazynie.

Jaki model wybrać dla siebie?

Jeśli decydujemy się na tego typu specjalistyczny sprzęt to musimy wziąć pod uwagę kilka parametrów, które będą decydować o jego uniwersalności i funkcjonalności, a także przełożą się na wygodne i sprawne użytkowanie. Jednym z ważniejszych jest format papieru, na jakim będziemy drukować. Przed zakupem drukarki musimy po prostu dokładnie wiedzieć jakie etykiety będziemy drukować i w jakiej ilości.
Od 54 mm do 104 mm – to format jaki mogą obsługiwać te drukarki. Jeśli będziemy z nimi pracować w ciężkich warunkach atmosferycznych, na przykład zimnych i wilgotnych magazynach lub przy odbiorze i rozładunku towarów to warto zainwestować w druk odporny na działanie opadów atmosferycznych, który będzie wysokiej jakości i długotrwały. Dodatkowo, jeśli pracujemy szybko i dynamiczne to trzeba wybrać drukarkę, która cechuje się bardzo szybką prędkością druku, która jest połączona z wydajnością.