5 sierpnia 2022

Inicjatywa Biznesowa

Wejdź w świat biznesu

Jak wybierać sprzęt do ćwiczeń w domu

Pandemia sprawiła, że wiele elementów naszego życia w znaczący sposób się zmieniło. Jednym z tych elementów bez wątpienia jest dbanie o aktywność fizyczną. Coraz częściej znajdujemy rozwiązania, które umożliwią nam ćwiczenia w domu. Coraz częściej kupujemy sprzęt do ćwiczeń w domu, dzięki czemu możemy zadbać o formę i o własne zdrowie. Dlaczego to takie ważne? Przez wiele miesięcy izolacji wielu z nas znacząco przybrało na wadze. Dodatkowe kilogramy to nie tylko pogorszenie ogólnej wydolności organizmu. To również wzrost ryzyka chorób układu krążenia, które niechybnie mogą prowadzić do zawału.

Ćwiczenia w domu mają jedną ogromną zaletę. Nie trzeba wychodzić z domu, treningi możemy rozłożyć sobie czasowo tak, by nie kolidowały z innymi naszymi obowiązkami. Nie tracimy również czasu na dojazdy do siłowni, minimalizujemy również ryzyko kontaktu z osobą zarażoną. Należy również pamiętać, iż regularna aktywność fizyczna pozwala na zachowanie odpowiedniej formy, jak również pozytywnie wpływa na nasze zdrowie, zarówno w zakresie fizycznym i psychicznym. Nie od dziś wiadomo, jak ćwiczenia fizyczne pozwalają na zmniejszenie napięcia, niwelującego agresję, jak również potrafią znacząco poprawić samopoczucie.

Jak więc wybierać sprzęt do ćwiczeń w domu, by przyniósł nam jak najwięcej korzyści? Przede wszystkim najpierw musimy określić, jakie ćwiczenia możemy wykonywać. Z przyczyn zdrowotnych nie każde ćwiczenie może być wykonywane. Sporo osób nie może realizować ćwiczeń z nadmiernym obciążeniem kręgosłupa czy też angażujących konkretne grupy mięśni, które w przeszłości stały się źródłem problemów. W ten sposób zawężamy krąg urządzeń, które pozwolą nam na podtrzymanie sprawności. Potem patrzymy również pod kątem naszych możliwości lokalowych. Nie każdy może przecież pozwolić sobie na trzymanie pełnowymiarowego atlasu do ćwiczeń. Nie każdy może w swoim domu zamontować drążka do ćwiczeń, ze względu na możliwość uszkodzenia futryn lub też niemożność zamocowania drążka na kołkach zamocowanych do ściany, ze względu na zastosowanie płyt karton-gipsowych. Na początek wybierajmy takie urządzenia, na których będziemy mogli wykonać możliwie największą liczbę ćwiczeń, w późniejszym czasie możemy rozwijać swoją bazę sprzętową, dokupując kolejne elementy.