5 sierpnia 2022

Inicjatywa Biznesowa

Wejdź w świat biznesu

Projektowanie wnętrz w Gdyni – jakie są teraz trendy?

Coraz więcej indywidualnych osób, jak i właścicieli biur, firm, kawiarni, restauracji i hoteli zwraca się do profesjonalnych biur projektowych z prośbą o stworzenie oryginalnych, wyjątkowych wnętrz. Obecne trendy są bardzo różnorodne, dlatego też łatwo stworzyć miejsce, które będzie stylowe, eleganckie i pełne ciekawych rozwiązań.

Projektowanie wnętrz w Gdyni
Profesjonalne firmy w Gdyni chętnie pomagają swoim klientom stworzyć miejsca, w których będą oni czuli się komfortowo i wygodnie. Każde takie wnętrze tworzone jest zgodnie ze wskazówkami klienta, dlatego można być pewnym, iż znajdzie się w nim wszystko to, co zamawiający sobie zażyczy. Ponadto, na każdym etapie można zmieniać projekt, co również pozwala klientom spojrzeć na wiele kwestii zupełnie inaczej. Stawiając na doświadczone i profesjonalne osoby, można mieć pewność, iż zaprojektowane miejsce będzie funkcjonalne, praktyczne, nowoczesne i bardzo efektowne.

Obowiązujące trendy
Moda wnętrzarska pozwala klientom na dość sporo rozmaitych rozwiązań. Już od dobrych kilku lat modne są wnętrza w konkretnych stylach. Bezapelacyjnie dominuje styl skandynawski, styl angielski, boho rustykalny, klasyczny, loftowy, jak i nowoczesny i minimalistyczny. Mnóstwo osób coraz częściej wybiera wnętrza proste, chłodne, wyposażone w tylko potrzebne meble, w których nie znajdzie się zbędnych akcesoriów, dodatków i bibelotów. W takich miejscach zdecydowanie dominują kolory takie jak: biel, czerń, szarość. Najczęściej w kuchniach, w salonach oraz w łazienkach, mieszkańcy decydują się na marmur, modny beton, czy duże, jasne płytki, które właśnie wprowadzają dość zimny klimat. W tego typu miejscach można znaleźć modne dodatki typu: designerskie lampy, efektowne lampiony, stylowe stoły, krzesła itp. Takie pomieszczenia są zdecydowanie na czasie i warto się nimi inspirować.

Ciepłe klimaty
Osoby, które wolą zdecydowanie bardziej cieplejsze klimaty zdecydują się na styl skandynawski czy boho. W takich pomieszczeniach znajdzie się przede wszystkim sporo mebli wykonanych z miękkich, przyjaznych w dotyku tkanin, które są w rozmaitych wzorach i kolorach. Ciepłe wnętrza zawsze wzbogacone są o efektowne dywany, piękne zasłony i firany, mnóstwo obrazów, ramek, świeczek, poduszek dekoracyjnych. Co ciekawe, dobrze wyglądają one zarówno w tych mniejszych pomieszczeniach (np. w kawalerkach) jak i w przestrzennych wnętrzach (w dużych domach, czy w restauracjach). Projektanci bez problemu znajdą ponadto wiele unikatowych przedmiotów, które dodadzą uroku takiemu miejscu.