5 sierpnia 2022

Inicjatywa Biznesowa

Wejdź w świat biznesu

Zaopatrzenie gabinetów stomatologicznych

Wiele branż na naszym rodzimym rynku może wydawać się  dosyć skomplikowanych, gdzie początkujący przedsiębiorcy będą mieli niezwykle trudno się przebić. Warto tutaj wspomnieć o dwóch działalnościach – sklepy z dewocjonaliami, jak również firmy oferujące zaopatrzenie gabinetów stomatologicznych. Z czego to wynika? W przypadku branży dewocjonaliów w większości przypadków dominują lokalne sklepy, gdzie można dostać produkt od ręki. A jak wygląda zaopatrzenie gabinetów stomatologicznych?

Wydawać by się mogło, iż rynek jest już dostatecznie nasycony, a każdy gabinet stomatologiczny ma swoją hurtownię, która go zaopatruje. Realia wyglądają jednak inaczej. Każdego miesiąca otwiera się kilkadziesiąt gabinetów stomatologicznych w kraju. Ich właściciele często rozpoczynają działalność zaraz po zdobyciu uprawnień, nie mając jeszcze za dużego rozeznania w branży, zwłaszcza w zakresie zaopatrywania. Jest to więc szansa dla nowych hurtowników, którzy będą w stanie przygotować odpowiednią ofertę. Są oczywiście na rynku hurtownie stomatologiczne, posiadające odpowiednią renomę, systematycznie pozyskujące nowych klientów nie tyle za pomocą reklam, co za pomocą systemu poleceń. Tak jak w każdej branży, istnieją różne branżowe spotkania, które są okazją nie tylko do pochwalenia się swoimi osiągnięciami, lecz także wymianą opinii na temat pracowników czy też dostawców właśnie. Jeżeli ktoś jest niezadowolony ze44 swojego hurtownika, nie będzie miał większego oporu przejść do firmy, która była polecana przez innych stomatologów.

Wejście w branże  i odkrojenie dla siebie kawałka tortu wymaga przede wszystkim umiejętności przekonania do siebie potencjalnych klientów. Sama charyzma to za mało – trzeba wyróżniać się także szeroką wiedzą w zakresie produktów, które się oferuje. Systematyczne poszerzanie oferty może być atutem, warto więc się rozwijać. Najpierw jednak trzeba pozyskać pierwszych klientów i pokazać, dlaczego naprawdę warto z nami współpracować. Jak? O tym napiszemy w innym artykule.