5 sierpnia 2022

Inicjatywa Biznesowa

Wejdź w świat biznesu

Jak dobierać drukarki etykiet do małego biznesu?

Na rynku dostępnych jest wiele modeli drukarek etykiet. Wybór tego idealnego nie jest zatem wcale taki łatwy. Tym bardziej że dobra drukarka etykiet dopasowana powinna być do prowadzonego biznesu. Czym zatem kierować się przy jej wyborze?

Warunki użytkowania
Jak wspomniano, na rynku dostępne są różne drukarki etykiet. Wybierając dla swojej firmy optymalny model uwagę zwrócić należy na kilka elementów. Przede wszystkim ważne są warunki użytkowania. Innymi słowy, drukarkę etykiet wybrać należy pod kątem warunków w jakich ma być użytkowana. Przykładowo, czy urządzenie wykorzystywane będzie w warunkach biurowych czy przemysłowych? W zależności od tego, gdzie drukarka będzie wykorzystywana to narażona będzie na różne czynniki.

Rozmiar etykiet i ilość wydruków
Drugi ważny element, który należy wziąć pod uwagę to rozmiar etykiet. Dostępne na rynku drukarki etykiet mają bowiem różne specyfikacje i dostosowane są do druku etykiet o różnych rozmiarach. Pod uwagę wziąć należy również ilość drukowanych etykiet dziennie. W przypadku małego biznesu zwykle nie jest ich dużo. W takim przypadku dobrze sprawdzi się standardowa, biurowa drukarka etykiet.

Jakość wydruku
Nawet w przypadku małego biznesu i druku niewielkich ilości etykiet nie można zapomnieć o tym, aby posiadały one odpowiednią jakość. W przypadku druku mniejszych etykiet dobrym rozwiązaniem będzie wybór drukarki o wyższej rozdzielczości obrazu. Dobrze sprawdzić może się tu drukarka o rozdzielczości 300 DPI.

Technologia druku
W przypadku małego biznesu wybrać należy drukarkę ekonomiczną, której praca nie będzie generować dużych kosztów. Dlatego świetnie sprawdzi się tu drukarka termiczna. Tego typu drukarki etykiet nie zużywają ani tonera ani atramentu. Jedyny koszt związany jest z zakupem specjalnego papieru przeznaczonego do tego typu drukarek. Trzeba jednak wiedzieć, że etykiety drukowane termicznie mają krótką żywotność. Jeśli zatem drukowane mają być etykiety trwałe i wytrzymalsze to postawić należy na drukarkę termotransferową. Jej działanie polega na podgrzaniu pigmentu, który znajduje się w specjalnej taśmie termotransferowej. Następnie pigment ten nanoszony jest na etykietę. Druk termotransferowy cechuje się wysoką jakością, odpornością oraz trwałością.

Wsparcie techniczne
Kupując drukarkę etykiet do małego biznesu uwagę zwrócić należy również na oferowane wsparcie techniczne. Mowa tu o gwarancji oraz serwisie. Najlepiej jeśli ten będzie bezpłatny przez czas trwania okresu gwarancyjnego. Każde urządzenie może od czasu do czasu ulec awarii. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie będzie się ponosić dodatkowych kosztów związanych z naprawą.