5 sierpnia 2022

Inicjatywa Biznesowa

Wejdź w świat biznesu

Zielona kawa – smak, który warto poznać

 

Gdy chodzi o napoje, to wielu osobom kolor zielony kojarzy się przede wszystkim z herbatą. Już dawno bowiem na naszych stołach przestała królować ta o czarnym zabarwieniu, ustępując miejsca właśnie zielonej herbacie. Nie każdy jednak może wiedzieć, że oprócz zielonej herbaty możemy również nabyć zieloną kawę. W tym artykule przybliżymy właśnie ją, gdyż jest to z pewnością smak, który warto poznać!

Skąd się bierze zielona kawa?

Jak każda kawa, także i ta w kolorze zielonym pozyskiwana jest z ziaren kakaowca. Różnica w stosunku do czarnej odpowiedniczki jest jednak taka, że w wypadku tej pierwszej odmiany ziarna muszą być jeszcze stosunkowo niedojrzałe i odznaczać się właśnie zielonym kolorem. Dodatkowo w całym procesie wytwarzania kawy nie są one także poddawane procesowi palenia. W tym zatem miejscu należy zdementować wszelkie pogłoski mówiące o tym, że zielona kawa jest jakąś inną odmianą kawy tradycyjnej. Jak widać nie jest to absolutnie prawda i jedyna różnica polega po prostu na tym, w jaki sposób się ją produkuje. Gdy chodzi z kolei o geografię, to najbardziej znanymi krajami, z których pochodzi opisywany wyrób są Brazylia, Kuba, Nikaragua, Kolumbia oraz Etiopia.

Zdrowotne właściwości zielonej kawy

Zielona kawa, podobnie jak jej herbaciana odpowiedniczka od wielu już lat znana jest ze swoich prozdrowotnych właściwości. Jak dowiodły bowiem prowadzone badania jej ziarna są bardzo bogate w składnik zwany kwasem chlorogenowym. Ta substancja charakteryzuje się silnymi właściwościami antyoksydacyjnymi co sprawa, że skutecznie przeciwdziała procesom starzenia się organizmu. Dodatkowymi zaletami, jakie posiada kwas chlorogoenowy jest także to, że aktywnie zapobiega rozwojowi komórek rakowych oraz obniża stopień wchłanialności cukrów przez przewód pokarmowy sprawiając, że ten pobierany jest z posiadanych przez organizm zapasów własnych. Na koniec dodajmy też, że w zielonej kawie znajdziemy także kwas kawowy mający właściwości przeciwzapalne oraz przeciwmiażdżycowe.

Gdzie kupić zieloną kawę?

W dzisiejszych czasach absolutnie nie można powiedzieć, że dostępność zielonej kawy jest ograniczona. Właściwie jedyne czego potrzebujemy, aby ją nabyć to komputer oraz Internet. W sieci jest bowiem stosunkowo sporo sklepów oferujących tego rodzaju produkt. Warto jednak zaznaczyć, że każdy sklep z kawą w którym zamierzamy złożyć nasze zamówienie musi zostać przez nas dobrze sprawdzony. Pamiętajmy, że tylko najwyższej jakości i oryginalna zielona kawa pozwoli nam cieszyć się w pełni jej wyjątkowym smakiem i wykorzystać jej cudowne właściwości.