5 sierpnia 2022

Inicjatywa Biznesowa

Wejdź w świat biznesu

Lasery w Warszawie, czyli laser tag w natarciu

Warszawa jest miastem, które dostarcza każdego dnia ogromną ilość najrozmaitszych możliwości związanych z rozrywką i dobrą zabawą. Co najważniejsze, nie tylko dla jednej wąskiej grupy, lecz dla całego przekroju społeczności zamieszkującej to miasto. Rewelacyjnym przykładem tego, jak można łączyć zabawę dla dorosłych z obecnością na niej dzieci, jest laser tag. Czym on jest, jakie są jego zalety, a także co najważniejsze, dlaczego warto się wybrać?

Czym jest laser tag?

Każdy z nas doskonale zna paintball. Bieganie po wcześniej ustalonym placu, będącym swego rodzaju areną, wraz z markerami, czyli specjalnymi pistoletami strzelającymi w przeciwników kulkami z farbą. Z racji jednak tego, że otrzymanie postrzału z takiej kulki jest nie tylko bardzo bolesne, co również dość niebezpieczne, nie jest to zabawa polecana dla każdego.
Co innego jednak paintball laserowy, czyli właśnie laser tag. W tym wypadku kulki z farbą zastąpione są promieniem lasera, który wystrzeliwany jest ze specjalnej broni. Odbierany jest on na noszonym przez każdego gracza czujniku umieszczonym na bardzo lekkiej, a przy tym efektownej kamizelce.

Dlaczego warto wybrać się na laser tag?

Dlaczego jednak warto się wybrać na taki laserowy paintball? Ponieważ jak łatwo zauważyć, jest on znacznie bezpieczniejszy niż jego tradycyjna wersja. Nie tylko nie istnieje tu żadne ryzyko ubrudzenia swoich ubrań farbą, jak ma to miejsce w przypadku tradycyjnego paintballa, to również rozgrywka nie niesie ze sobą ryzyka uszkodzenia ciała, czy też nawet otrzymania bolesnego postrzału. Dodatkowo sama kamizelka, jak i oczywiście pistolet do strzelania laserem, jest lekki, a sam postrzał jest całkowicie bezpieczny. Oznacza to, że można się na taką zabawę wybrać nie tylko z grupą swoich znajomych, lecz również ze sowimi dziećmi, ponieważ ani waga sprzętu, ani też ryzyko postrzału, nie będzie tu stanowiło żadnego problemu.

Co również warto zauważyć, z racji tego, że gra nie wymaga precyzyjnego ostrzelania fizycznymi pociskami, cała arena, na której rozgrywa się walka, jest znacznie lepiej i o wiele efektowniej urządzona. Najczęściej utrzymana jest w małym półmroku, rozświetlana gdzieniegdzie neonowymi światłami i stroboskopowymi lampami. Buduje to naprawdę niepowtarzalny nastrój i świetnie wpływa na przyjemność z gry.

Podsumowanie

Warszawa to miasto, które posiada rozrywki dla dosłownie każdego mieszkańca. Warto spróbować również laserowego paintballa, ponieważ wystarczy tylko raz ubrać zbroje i wziąć w ręce laserowy pistolet, aby stała się to jedna z lepszych rozrywek w całym mieście.