5 sierpnia 2022

Inicjatywa Biznesowa

Wejdź w świat biznesu

Bezpieczne wysyłanie paczek

W wielu sklepach internetowych jednym z największych wyzwań jest zapewnienie bezpiecznego doręczenia zamówionych produktów. Niezależnie od tego, z jakiej firm kurierskiej korzystamy, ciągle istnieje ryzyko, iż nasza paczka zostanie potraktowana niewłaściwie, co może doprowadzić do uszkodzenia jej zawartości. Warto jest więc zadbać o odpowiednie zabezpieczenie przesyłek, eliminując wszelkie ryzyka.

Jednym z najczęściej popełnianych błędów podczas wysyłania produktów jest zostawienie nadmiernej wolnej przestrzeni w opakowaniu. Umożliwia to przemieszczanie się przedmiotów, obijanie się o siebie oraz ściany opakowania. W przypadku nawet niewielkiego uszkodzenia opakowania wzrasta również ryzyko wypadnięcia zamówionych przedmiotów, co dla naszego sklepu nie będzie dobre ani pod względem finansowym ani wizerunkowym. Jeżeli uda się odzyskać odszkodowanie od przewoźniki, to i tak nie będzie odpowiadało ono wartości handlowej produktu, lecz jego ceny zakupu. To jednakże niemalże nic, w porównaniu do tego, czym może być dla nas strata wizerunkowa. Wiązać się ona może nie tylko z utratą zaufania, lecz również znaczącym odpływem klientów.

Jak więc pakować bezpiecznie?

Bardzo ważne jest nie tylko to, w co pakujemy nasze produkty, ale również jak. Wybierając kartony warto rozważyć opakowania grubsze. Pozwoli to nie tylko na minimalizowanie ryzyka uszkodzenia fizycznego, może być również istotne podczas zamoczenia przesyłki. Aby towar znajdujący się wewnątrz był chroniony również przed wodą, dobrym rozwiązaniem jest pakowanie produktów w opakowania foliowe. Życie pokazuje, iż zalania paczek zawartością innych przesyłek nie należą do rzadkości. Mimo zakazu wysyłania rzeczy płynnych, ciągle spotykamy się z przypadkami wysyłania paczkami różnego rodzaju kosmetyków, chemii domowej, napojów, jak również farb. Nawet zwykłe worki strunowe potrafią znacząco zwiększyć poziom bezpieczeństwa naszych paczek.

Nie bez znaczenia są również różnego rodzaju wypełniacze. Mogą to być tekturowe ścinki czy też syntetyczne kulki, dzięki którym produkty w paczce nie będą się przemieszczać. Poza zabezpieczeniem przed przemieszczaniem, wypełnienie stanowi również zabezpieczenie przed uszkodzeniami fizycznymi, działającymi na paczkę od zewnątrz. Mowa tu chociażby o upadku innych paczek na naszą paczkę w pojeździe firmy kurierskiej, rzucanie paczkami na sortowniach czy też inne zdarzenia, mogące negatywnie wpłynąć na stan naszej paczki.

Dobrą praktyką jest również nagrywanie procesu pakowania paczki, by w przypadku zgłoszenia przez klienta braków w paczce, argumenty były po naszej stronie.