5 sierpnia 2022

Inicjatywa Biznesowa

Wejdź w świat biznesu

Czy samoobsługowa myjnia samochodowa jest lepsza niż automatyczna?

Samochód świadczy o kierowcy. To powiedzenie wielu właścicieli wzięło sobie do serca, bo na drogach widzimy coraz mniej brudnych samochodów. Gdzie najlepiej umyć auto, skoro nie można tego zrobić na ulicy pod domem? Służą do tego myjnie, których mamy kilka do wyboru. Każda z nich ma swoje zalety i wady.

Myjnie bezdotykowe

Myjnia samochodowa bezdotykowa cieszy się największą popularnością. Na pewno decyduje o tym niska cena mycia auta. Wprawni kierowcy potrafią umyć auto za 5 zł łącznie z woskowaniem. Zaletą myjni bezdotykowej jest mycie za pomocą strumienia wody pod ciśnieniem. Środki czystości dozowane są automatycznie. Podczas takiego mycia lakier samochodu jest całkowicie bezpieczny.

Myjnia bezdotykowa ma jednak swoje wady. Najważniejszą z nich jest brak możliwości wysuszenia auta. Wycieranie ręcznikami papierowymi nie zdaje egzaminu w okresie zimowym. Woda, która zamarznie na lakierze niekorzystnie wpływa na jego trwałość. Z tego względu z myjni bezdotykowej powinno się korzystać tylko wtedy, gdy temperatura powietrza jest dodatnia. Druga niedogodnością jest konieczność samodzielnego mycia samochodu, zwłaszcza wtedy, gdy w garniturze lub eleganckim kostiumie jedziemy na spotkanie biznesowe lub inną uroczystość.

Automatyczna myjnia samochodowa

Nie ulega kwestii, że jest bardzo wygodna, najczęściej znajduje się obok myjni bezdotykowych. Kierowca wygodnie siedzi sobie w samochodzie, a automatyczne szczotki czyszczą karoserię, szyby oraz felgi. Na koniec auto suszone jest strumieniem gorącego powietrza. Szybko, łatwo i wygodnie. Niestety nie jest to opcja korzystna dla lakieru. Szczotki pozostawiają drobne zarysowania, które początkowo są niewidoczne, ale częste mycie na myjni automatycznej pozostawia trwałe ślady widoczne zwłaszcza w promieniach słonecznych.

Myjnia ręczna

Ich zdecydowanym minusem jest cena, ale zdecydowanie poziom obsługi jest jej warty. Myciem samochodu zajmują się przeszkoleni pracownicy, oni też dobierają odpowiednie środki czyszczące. Dzięki nim wszystkie elementy samochodu zostaną dokładnie wyczyszczone bez żadnego uszczerbku dla powierzchni lakieru. Zostawiając auto w myjni ręcznej można dodatkowo zlecić wyczyszczenie wnętrza samochodu. Niestety taka usługa jest znacznie droższa, ale pozwala na utrzymanie samochodu w przyzwoitym standardzie. Wnętrze samochodu zostanie pozbawione nieprzyjemnych zapachów oraz przebarwień powstałych w wyniku palenia papierosów.

Każdy kierowca musi świadomie dokonywać wyboru myjni samochodowej w zależności od potrzeb i okoliczności. Najlepszym sposobem jest mycie auta w myjni bezdotykowej i minimum dwa razy w roku mycie na myjni ręcznej.