5 sierpnia 2022

Inicjatywa Biznesowa

Wejdź w świat biznesu

Kiedy relokacja maszyn powinna być zlecona firmie zewnętrznej?

Zakłady przemysłowe i produkcyjne, firmy budowlane oraz wiele innych przedsiębiorstw działa sprawnie dzięki różnego rodzaju maszynom i urządzeniem. Czasem zdarza się, że niezbędne jest ich przeniesienie. W takim przypadku zlecana jest, tzw. relokacja maszyn. Dlaczego warto zlecić ją firmie zewnętrznej?

Specjalistyczne urządzenia i maszyny to nie taka prosta sprawa

Zarówno na wielkich halach przemysłowych czy mniejszych zakładach produkcyjnych pracownicy mają do czynienia z różnorodnymi maszynami i urządzeniami, a często całą linią produkcyjną. Nie inaczej jest w przypadku na przykład firm budowlanych, które dysponują różnorodnymi maszynami jak koparki, żurawie itp. Zdarza się, że trzeba przenieść je w inne miejsce, bo dana firma otrzymuje zlecenie w zupełnie innym mieście lub rozszerza swoją działalność i niezbędne jest dostarczenie części maszyn na nowe miejsce. W takim przypadku mamy do czynienia ze skomplikowanymi specjalistycznymi maszynami oraz sprzętem ciężkim i o różnych gabarytach. Jak w takim razie przenieść koparki lub całą linię produkcyjną w odległe o 200 km miejsce? Zwykły transport może w takim wypadku wyrządzić więcej szkód i zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie zlecić to zadanie firmie zewnętrznej.

Relokacje przemysłowe – nie transport, ale kompleksowa usługa

Przewiezienie specjalistycznego sprzętu nie ogranicza się do załadowania go na przyczepę i zawiezienie na miejsce. Są to często skomplikowane urządzenia, które wymagają fachowego demontażu, a w konsekwencji również ponownego zamontowania. Nie jest to zadanie dla zwykłego pracownika. Relokacja maszyn jest kompleksową usługą, która może między innymi obejmować:

– demontaż
– załadunek
– transport
– rozładunek
– montaż urządzeń i instalacji

Za procesy te odpowiedzialni są odpowiednio wykwalifikowani pracownicy, którzy sprawią, że ostatecznie wszystkie przewiezione maszyny i urządzenia będą działały sprawnie i nie wstrzymają zlecenia czy linii produkcyjnej.

Gwarancja od firmy zewnętrznej

Relokacje przemysłowe nie są więc łatwe i zdecydowanie wymagają profesjonalnego podejścia do tematu. Firmy zewnętrzne, które specjalizują się w tego rodzaju działaniach, posiadają doświadczonych i odpowiednio wykwalifikowanych pracowników, którzy każde urządzenie zdemontują, a następnie również fachowo zamontują na nowym miejscu. Zadbają również o właściwy i zgodny z przepisami ruchu drogowego transport. Takie działanie nie tylko generuje oszczędności, ale również daje gwarancję, że całe zlecenie zostanie znacznie szybciej zrealizowane i uniknie się ewentualnych problemów na halach przemysłowych.