5 sierpnia 2022

Inicjatywa Biznesowa

Wejdź w świat biznesu

 

Transport HDS jest bardzo przydatny podmiotom, które nie posiadają własnego samochodu przystosowanego do tego typu działań i/lub uprawnień do kierowania nimi. Sprawdza się między innymi gdy zachodzi potrzeba przewiezienia dużych i ciężkich mebli czy sprzętów budowlanych.

Usługi HDS dla każdego

W ramach nowoczesnego transportu HDS możliwy jest przewóz towarów przekraczających standardowe gabaryty. Dzięki podnośnikowi, wykładanie oraz nakładanie palet z towarem czy też różnego rodzaju sprzętów budowlanych jest możliwe bez używania siły ludzkiej. To oznacza, że potrzebnych jest znacznie mniej pracowników, a przy tym – są oni bezpieczniejsi: brak konieczności wysiłku fizycznego to mniejsze ryzyko wystąpienia kontuzji.

Rosnąca popularność usług tego rodzaju sprawia, że zwiększa się również liczba osób posiadających uprawnienia do kierowania takimi pojazdami. Ze względu na częste wykorzystywanie transportu HDS przez firmy (między innymi budowlane) – często decydują się one na zakup własnego pojazdu lub nawiązanie stałej współpracy z określoną jednostką świadczącą usługi z zakresu transportu pojazdami HDS.

Bezpieczeństwo i wygoda

Transport HDS może przewozić nawet kilkanaście ton załadunku, co czyni z niego idealne rozwiązanie na przykład do przetransportowania maszyn budowlanych. Dodatkowo, aby zapobiec przechyleniu się pojazdu w trakcie załadunku lub rozładunku (pod wpływem ciężaru przedmiotów znajdujących się na dźwigu) – jest on wspomagany wspornikami.

Uwaga: jako że pojazdy do transportu HDS są duże, przed wynajęciem tego typu transportu należy upewnić się, że dojazd do posesji, na której auto ma być używane jest możliwy i bezpieczny. To oznacza między innymi sprawdzenie, czy drogi dojazdowe dopuszczają ruch pojazdów o dużej masie, a także – czy są one wystarczająco szerokie, by samochód się zmieścił.

Dla kogo nowoczesny transport HDS?

Odpowiedź brzmi: dla każdego, kto potrzebuje usług związanych z przewozem towarów lub sprzętów (na przykład budowlanych), a nie posiada odpowiedniego pojazdu lub uprawnień do kierowania nim. Podwyższona wytrzymałość tego typu samochodów sprawia, że mogą one być użytkowane na przykład do przewożenia elementów konstrukcyjnych na budowy.

Bez względu na to, do czego pojazd jest potrzebny, należy każdorazowo upewnić się, że korzystanie z niego jest możliwe i bezpieczne. To oznacza między innymi sprawdzenie dojazdu na teren posesji, kontrolę masy załadunku (zbyt wysoka mogłaby uszkodzić auto lub doprowadzić na przykład do jego przechylenia).