5 sierpnia 2022

Inicjatywa Biznesowa

Wejdź w świat biznesu

Jak przebiega regeneracja pompy abs?

Pompa ABS najczęściej jest produktem, którego nie da się rozebrać na części. Jeśli nastąpi awaria całego sprzętu, nie oznacza to od razu, że trzeba wymieniać go na nowy. Pompa czasami przestaje działać, ponieważ psuje się tylko i wyłącznie sterownik. W takim przypadku warto naprawić dany element.

Regeneracja pompy ABS

Jeśli w sprzęcie uszkodzi się jedna część, można bez żadnego problemu ją zregenerować. Wymaga to użycia specyficznych narzędzi, aczkolwiek warto to zrobić. Aktualnie w Polsce znajduje się sporo zakładów, które zajmują się regenerowaniem pomp tego typu. Warto zwrócić się do specjalisty, który będzie posiadał doświadczenie i pozytywne opinie. Najlepsze warsztaty znajdują się w takich miastach, jak na przykład: Warszawa, Poznań, Szczecin, Lublin czy Kraków. Rola układu pomp ABS jest istotna. Przede wszystkim ich zadaniem jest nie doprowadzić do tego, aby koła pojazdu zostały zablokowane. Może tak się zdarzyć podczas wciskania hamulców w gwałtowny sposób. Pompa ABS inaczej nazywa się modulatorem, który jest wbudowany w system hydrauliczny.

Zalety pomp ABS

Warto wspomnieć również o tym, że tego typu pompy składają się z bardzo dobrej jakości silnika elektrycznego. Wykonany jest on z rewelacyjnych materiałów, więc jest trwały i odporny na zniszczenia. Proces wymiany pompy jest dość skomplikowany. Trzeba odłączyć przewody hamulcowe, a to nie należy do łatwych czynności. Kolejnym krokiem jest odłączenie przewodów elektrycznych. Tylko wtedy można wymontować pompę ABS. Należy przy tym pamiętać o swoim bezpieczeństwie oraz o tym, aby wszystko robić pomału. Kiedy pompa zostanie wyciągnięta koniecznością jest napełnić układ nowym płynem hamulcowym – jest to niesamowicie ważne. Nie należy zapominać o odpowietrzeniu go. Tester diagnostyczny pełni tu ogromną rolę i warto się w niego zaopatrzyć.

Doskonałej jakości pompy ABS

Pompy ABS nie są drogie. Można je kupić zarówno stacjonarnie, jak i w sklepach internetowych. Najczęstszym powodem awarii pompy ABS jest uszkodzenie sterownika. W takim przypadku należy udać się do warsztatu, który zajmie się regeneracją podzespołów pompy lub sterownika, a także zamontuje zregenerowaną część. Naprawa sterowników nie kosztuje wiele, co z całą pewnością jest sporą zaletą. Regeneracja pompy ABS jest konieczna, kiedy: ciągle zapalają się kontrolki ABS,ASR,TC, układ sterujący działa losowo, pompa włącza się po osiągnięciu wyższej temperatury. Jeśli zauważymy powyższe objawy, musimy jak najszybciej udać się do warsztatu i sprawdzić czy wszystko jest w porządku.